KAMIN

 

Kaminad – on mõeldud ruumidesse enamasti  sisustuselemendina, kuna sooja annavad vaid siis, kui tuli all. Seepärast sobivadki need rohkem väliköökidesse, suvilatesse, puhke- ja  sauna eesruumidesse, kus saab mõnusalt elavat tuld vaadata.

Kaminaid võib ehitada erinevalt:

– Avatud suuga kamin valmistatakse tavaliselt tellistest, kolle kindlasti šamotist ning kolde põhi võib olla restiga või ilma. Restiga koldepõhi on mõneti mugavam kuna tuhk kukub läbi resti koldealusesse tuharuumi ja kollet on mugavam puhastada. Samas saavad ka puud altpoolt rohkem lisaõhku ning põlemine on efektiivsem.

– Võimalus on tellistest kaminale ette panna ka õhutihe klaasuks, aga sel juhul on restiga kolle kohustuslik.

Telliskamina ehitusel võib üldiselt olla loov (karniisid, riiulid jne.), sest tema väliskest soojeneb vähe. Seevastu õhküttekaminatel on õigesti ehitatud väliskest väga oluline, sest see toimib loomulikul tsirkulatsioonil töötava soojakapina (alt restidest ja koldeukse kõrvalt võtab külma õhu sisse ning ülemistest restidest annab sooja õhu välja).

Õhkküttekaminate südamikud on müügil erinevates küttekolletega tegelevates kauplustes ja nende valik on väga suur. Kui olete endale meelepärase disaini ja võimsusega südamiku välja valinud või ära ostnud, siis kamina väliskest ümber südamiku tuleb ikkagi lasta ehitada kutsetunnistusega pottsepal.

Õhkküttekamina ehitamisel saab valida soojust mittesalvestava materjali (nt. Super isol) ja soojust salvestava materjali (nt. Tellis)vahel, sõltub kliendi soovist.

Kamina viimistlus selgub kokkuleppel kliendiga.