TOOTED

Kena ja sooja andev küttekolle on inimese eluasemes alati olnud au sees. Pottsepatööd seega alati olnud nõudluses. Muutunud on aegade jooksul vaid tööde teostamise ja materjalide valmistamise tehnoloogia ja toodete viimistlus.

Kui olete mõelnud tellida oma majapidamisse puuküttega kütteseadme, siis tuleks kindlasti eelnevalt tutvuda erinevate küttekollete variantidega.

Kindlasti tuleks lasta küttekolle ehitada kutsetunnistusega pottsepal, kes annab oma tööle garantii ning kirjutab töö valmides Teile kütteseadme passi (mis on Päästeameti poolt nõutud)!

Ahi – on peamiselt mõeldud soojasalvestavaks elemendiks eluruumidesse. Ahju suuruse ja võimsuse määrab ära pottsepp oma arvutuste ja kogemuste järgi. Ahi on enamasti mõeldud põhikütteks, kuid ehitatakse majadesse ka varuvariandina juhuks, kui kõik muud kütteseadmed alt peaks vedama.
Loe edasi …

Pliit – on peamiselt mõeldud söögitegemiseks/küpsetamiseks, kuid pliit annab ka kohest sooja (läbi pliidiraua). On olemas võimalus teha U-lõõriga pliit, st, et pliidile on ehitatud sisse täiendav suitsulõõr (pliidipuude koha arvelt, mis traditsiooniliselt pliidi alla jääb). See annab pliidile juurde sooja-salvestusmassi ning pliit läheb kuni põrandani soojaks.
Loe edasi …

Soemüür – suurendab pliidi poolt antava sooja kasutegurit. Enamasti jääb ta sooja-andvaks vaheseinaks köögi ja köögitaguse ruumi vahele.
Loe edasi …

Leso ehk soepink – on põhimõtteliselt suuremõõtmeline ühenduslõõr küttekolde ja korstna vahel, millel saab istuda või lesida ja soojust nautida. Ehitatakse ahju ja korstna vahele.
Loe edasi …

Kamin – olgu tellis- või õhkküttekamin, need on mõeldud ruumidesse enamasti  sisustuselemendina kuna annavad sooja vaid siis, kui tuli kaminas on. Seepärast sobivadki need rohkem suvilatesse, puhke- ja  sauna eesruumidesse, kus saab mõnusalt elavat tuld vaadata.
Loe edasi …

Moodulahi – tehases kindlate parameetritega välja töötatud salvestav kütteseade. See tuleb pottsepal tehase poolt etteantud juhiste järgi paigaldada. Sobivad kõige paremini modernsetesse elamistesse, puuküttega korteritesse, suvilatesse.
Loe edasi …